אודות

ברגמן – יבואן מכונות תפירה הגדול בישראל

המרכז הארצי למכונות תפירה – יבואני Omega

רחוב בן יהודה 10 תל אביב 03-6297660

מכונות תפירה המובילות בעולם – רמה אחת מעל כולם

SINGER PFAFF OMEGA
MARSHALL SOVINA BROTHER ELNA

 אודות ברגמן- ההיסטוריה הדורות של ברגמן

בשנת 1878 נוסדה בווינה שבאוסטריה החנות ברגמן מכונות תפירה. החנות עברה כברת דרך ארוכה מאז ראשיתה.

הסיפור החל בשנת 1846 כאשר נולד בווינה שבאוסטריה, היינריך ברגמן ובגיל צעיר נסע לארה"ב, ארץ האפשרויות, על מנת לקדם את עתידו.
ההתחלה הייתה מלווה בקשיים רבים. את עבודתו החל כעוזר מכונאי למכונות תפירה. השכר שהשתכר, בקושי הספיק למחייתו, אולם המקצוע קסם לו. לאחר מספר שנים של עבודה במכונות התפירה, התקבל לחברת "זינגר" והודות לכישורו המקצועי ולשאפתנותו הרבה, טיפס במהרה בסולם הדרגות עד אשר הגיע לעמדה בכירה בחברה.
מבוסס במקצועו ועם ממון שצבר, חזר לווינה ובשנת 1878 יסד את החנות למכונות תפירה "ברגמן". בנו גרשון (גוסטב), נכנס אף הוא לעסק של אביו היינריך וכבר בימים ההם נודעו כבעלי מקצוע מעולים עם מוניטין וניסיון רב.
בשנת 1918 נולד צבי (היינריך) כשם הסב, וכמיטב המסורת נשלח בצעירותו ללמוד בבתי ספר מיוחדים למכונות תפירה. עם סיום הלימודים הצטרף לעסק ששגשג והתרחב, שמו הלך לפניו.

הימים הם ימי מלחמת העולם השנייה, הנאצים נכנסו לאוסטריה. בוקר אחד נעצרו 2 משאיות בפתח החנות ואנשי האס אס פרצו לחנות והחרימו את כל הסחורה וגם את מכונות התפירה. בטרם הסתלקו עם השלל, נעלו את החנות בקרשים ומסמרים וכתבו על חלון הראווה מילות גנאי. כל משפחת ברגמן נשלחה למחנה ריכוז, עם הרבה מזל הצליח צבי ברגמן להימלט מהמחנה, ובאוניית מעפילים הגיע ארצה.
לאחר תקופת התאקלמות קצרה בארץ, בשנת 1938, ייסד שוב את החנות למכונות תפירה ברחוב בן יהודה 10 בתל אביב, המוניטין שלה הפך לשם דבר ביישוב.
בשנת 1949 נולד בנו יואב, אשר בגיל צעיר עזר לאביו בחנות. לאחר השירות הצבאי נשלח יואב לאירופה לבית ספר מיוחד למכונות תפירה. בסיום לימודיו השתלב בבתי חרושת נודעים באירופה ורכש לו ידע מקצועי וניסיון רב וכמובן במכונות תפירה.

כיום אנחנו מייבאים ומשווקים מכונות תפירה איכותיות לכל מטרה. מכונות התפירה שלנו מהמותגים המובילים בשוק – מכונת תפירה אומגה, מכונת תפירה אלנה, מכונת תפירה סינגר ועוד. להזמנה ובירורים התקשר/י: 03-6297660

בקרו בחנות לחוויה בלתי נשכחת – בן יהודה 10 תל אביב

מכונת תפירה היא מכונה המשמשת לתפירה מהירה של בדים או עורות, כלומר חיבורם זה לזה באמצעות תפרים
מכונת תפירה ביתית מסוגלת לתפור פי 20 מהר יותר מתפירה ידנית.
אנשים רבים השתתפו בפיתוח מכונת התפירה. בשנת 1770 המציא האנגלי תומאס סיינט מכונה לתפירת עור מעולם היא לא נכנסה לשימוש שוטף.
ב-1830 חייט צרפתי המציא מכשיר שנחשב למכונת התפירה השימושית הראשונה. המון זועם, שחשש מאבטלה, הרס את המתפרה שבה היו מכונות אלו
באותה תקופה בקירוב המציא ווֹלטֶר הַאנט מניו יורק מכונת תפירה ובה מחט בעלת חור סמוך לקצה. המחט חדרה לתוך הבד ויצאה ממנו בצד השני כשהיא מושכת איתה את החוט, וכך נוצרה לולאה. מתחת לבד היה חוט שני, כרוך על סליל ומונע הנה והנה במנוף. החוט התחתון חדר דרך לולאת החוט העליון, וכך קשר אותו. ב-1846 שִכלל אֶליאס האוּ, אמריקני אף הוא, את המכונה של הַאנט. אמריקני אחר, אייזיק מֶריט זינגֶר, הוא שהחל לייצר מכונות תפירה בכמויות, החל בשנת 1851. בעקבותיו הלכו יצרנים אחרים. זינגר נחשב ל"אבי מכונת התפירה".
מכונת התפירה הביתית המודרנית מצוידת במחט היכולה לנוע הנה והנה ולתפור תפרים מסוגים שונים, יש מכונות תפירה התופרות גם כפתורים.
היום, חלק מהחברות מייצרות גם מכונות ביתיות וגם תעשייתיות, לדוגמה זינגר. חלק מהחברות התפצלו במהלך השנים לשתי חברות שונות, שכל אחת מתמחה בתחומה.

כיום ברגמן הוא בית המסחר מהגדולים והמבוססים בענף מכונות התפירה בישראל