אודות

המרכז הארצי למכונות תפירה – יבואני Omega

ברגמן – יבואן מכונות תפירה הגדול בישראל

מכונות תפירה המובילות בעולם – רמה אחת מעל כולם

SINGER PFAFF OMEGA
MARSHALL SOVINA BROTHER ELNA

 אודות ברגמן- ההיסטוריה הדורות של ברגמן

בשנת 1878 נוסדה בווינה שבאוסטריה החנות ברגמן מכונות תפירה. החנות עברה כברת דרך ארוכה מאז ראשיתה.

הסיפור החל בשנת 1846 כאשר נולד בווינה שבאוסטריה, היינריך ברגמן ובגיל צעיר נסע לארה"ב, ארץ האפשרויות, על מנת לקדם את עתידו.
ההתחלה הייתה מלווה בקשיים רבים. את עבודתו החל כעוזר מכונאי למכונות תפירה. השכר שהשתכר, בקושי הספיק למחייתו, אולם המקצוע קסם לו. לאחר מספר שנים של עבודה במכונות התפירה, התקבל לחברת "זינגר" והודות לכישורו המקצועי ולשאפתנותו הרבה, טיפס במהרה בסולם הדרגות עד אשר הגיע לעמדה בכירה בחברה.
מבוסס במקצועו ועם ממון שצבר, חזר לווינה ובשנת 1878 יסד את החנות למכונות תפירה "ברגמן". בנו גרשון (גוסטב), נכנס אף הוא לעסק של אביו היינריך וכבר בימים ההם נודעו כבעלי מקצוע מעולים עם מוניטין וניסיון רב.
בשנת 1918 נולד צבי (היינריך) כשם הסב, וכמיטב המסורת נשלח בצעירותו ללמוד בבתי ספר מיוחדים למכונות תפירה. עם סיום הלימודים הצטרף לעסק ששגשג והתרחב, שמו הלך לפניו.

הימים הם ימי מלחמת העולם השנייה, הנאצים נכנסו לאוסטריה. בוקר אחד נעצרו 2 משאיות בפתח החנות ואנשי האס אס פרצו לחנות והחרימו את כל הסחורה וגם את מכונות התפירה. בטרם הסתלקו עם השלל, נעלו את החנות בקרשים ומסמרים וכתבו על חלון הראווה מילות גנאי. כל משפחת ברגמן נשלחה למחנה ריכוז, עם הרבה מזל הצליח צבי ברגמן להימלט מהמחנה, ובאוניית מעפילים הגיע ארצה.
לאחר תקופת התאקלמות קצרה בארץ, בשנת 1938, ייסד שוב את החנות למכונות תפירה ברחוב בן יהודה 10 בתל אביב, המוניטין שלה הפך לשם דבר ביישוב.
בשנת 1949 נולד בנו יואב, אשר בגיל צעיר עזר לאביו בחנות. לאחר השירות הצבאי נשלח יואב לאירופה לבית ספר מיוחד למכונות תפירה. בסיום לימודיו השתלב בבתי חרושת נודעים באירופה ורכש לו ידע מקצועי וניסיון רב וכמובן במכונות תפירה.

כיום ברגמן הוא בית המסחר מהגדולים והמבוססים בענף מכונות התפירה